Zveme Vás na
24. - 26. 10. 2020
Plavečské posvícení 2020
Kontakt
T.J. Sokol Plaveč
Sokolská 128
671 32 Plaveč

Telefon:
+420 773 087 775
Email:
info[zavináč]sokolplavec.cz
Cíl oslav     Program oslav     Vstupenky     Občerstvení     Areál a parkování     Oficiální plakát     Partneři

100 let Sokola Plaveč

A je to tady! Největší akce, jakou kdy Sokol Plaveč uspořádal. A není to jen ledajaká akce, slavíme přesně 100 let od založení našeho spolku a připravili jsme si pro Vás nabitý program, který Vám zpestří prodloužený letní víkend. Své místo si tu najdou všechny věkové skupiny, posuďte sami.


Cíl oslav


Vize pro 100 let Sokola Plaveč

Proč to celé děláme? Velmi si vážíme odkazu našich předků a v současné době máme rozpracovaný projekt Nová sokolovna. Ten obsahuje modernizaci a dostavbu sokolovny, aby sloužila našim následovníkům na dalších 100 let. Cena celého projektu se pohybuje kolem 10 miliónů korun a my se rozhodli si za tímto snem jít.


Proto my jako sokolové nepobíráme žádnou mzdu a výtěžek z celé akce půjde na rekonstrukci a modernizaci sokolovny. Pokud chcete i Vy přispět dobré věci, stačí pouze dojít akci nebo se s námi spojit a stát se našim partnerem. Těšíme se na Vás!


Program oslav aneb co Vás čeká?


Časový harmonogram


Sobota 6. července 2019


Přednáška Michala Doležela

10.00 (sokolovna)


Michal Doležel

Přednáška Michala Doležela o historii Sokolu, jeho začátcích, vývoji a statečnosti za dob válečných i normalizačních. Výčet Michalových aktivit by nám zabral nějakou dobu, ale Michal je především aktivní Sokol, místostarosta Sokola Brno I, vystudovaný archeolog a etnolog, zastupitel Jihomoravského kraje s velkým zájmem o architekturu a historii Sokola. O té Vám řekne úplně vše v sobotu 6. 7. 2019 od 10.00 v plavečské sokolovně.


Přijďte zjistit, co jsme my Sokoli vlastně zač, jaká je naše historie, jaký je náš odkaz v dějinách a jaká jsou naše současné hodnoty, vize a mise.


Divadelní představení Lesonické ochotnické sešlosti

11.30 (sokolovna)


Chlap na zabití

Lesonická ochotnická sešlost si pro Vás připravila divadelní hru Chlap na zabití - francouzská komedie o tom, jak se profesionální zabiják stane obětí sebevraha.


Když se v sousedních hotelových pokojích setká nekompromisní nájemný zabiják s nesmělým ztroskotancem, který se snaží spáchat sebevraždu, může to na první pohled vypadat, jako snadná práce. Opak je však pravdou… Dotěrný soused mu totiž začne narušovat precizně připravený atentát. A on v tuto chvíli netuší, že zbavit se jednoho blbce bude nad jeho síly…


Autor komedie Chlap na zabití je slavným francouzským dramatikem, hercem, režisérem, scenáristou a producentem. K nejznámějším Veberovým scenáristickým počinům patří například snímky Muž z Acapulka, Blbec k večeři, Otec a otec, Kopyto, Klec bláznů a Velký blondýn s černou botou.


Otevření výstavy 100 let Sokola Plaveč

13.30 (sokolovna)


Po celou dobu oslav budete mít možnost v prostorách sokolovny shlédnout výstavu pod příhodným názvem 100 let Sokola Plaveč. Uvidíte zde vývoj Sokola Plaveč v celé jeho historii, včetně fotografií a artefaktů, mezi kterými bude nejvzácnější ručně psaná kniha členů z roku 1919!


Alband

14.00 (venkovní areál)


Alband

Pod názvem Alband je volné sdružení muzikantů, kteří celý svůj hudební život zasvětili bigbítu. Všichni prošli několika rockovými kapelami, ale jejich hlavním pojítkem je spolupůsobení v brněnském Kernu. Žádný z nich se tímto projektem tvrdé rockové muziky nezříká, ale momentálně si pro vyváženost jako svůj hlavní tvůrčí nástroj zvolili hudbu akustickou.


Páni kluci

18.00 (venkovní areál)


Páni kluci

Rapper Phoenix a Páni kluci z kapel NODUR a Irnis spojili síly, aby dali vzniknout funglnovýmu projektu. Sample, rap, kytara, bicí a basa tvrdí muziku, co to dá!


Pokáč

22.00 (venkovní areál)


Pokáč

Pokáč, vlastním jménem Ing. Jan Pokorný, je český písničkář a textař hrající na kytaru a ukulele. Patří mezi první české interprety propagující svou hudební tvorbu na portálu YouTube. V jeho písních se často nachází ironie, sarkasmus a nadsázka. Ve svých textech často zpracovává témata běžného života.


Alrox

20.00 - 21.30, 23.30 - 2.00 (venkovní areál)


Alrox

Skupina Alrox hraje ty největší rockové pecky od skupin jako jsou Arakain, Citron, Kreyson, Mogul, Kabát, XIII.století, Markýz John, Turbo, Hudba Praha, Argema, Horkýže slíže, Katapult, Kern, Iné Kafe,Team, Judas Priest, Deep Purple, Metallica Tublatanka. V Plavči si získali svoje publikum a budou nám hrát k tanci a poslechu až do ranních hodin.


Neděle 7. července 2019


Dechová hudba Dubňanka

12.00 (venkovní areál)


Dubňanka

Dechová hudba DUBŇANKA byla založena roku 1981 v Dolních Dubňanech u Moravského Krumlova. Repertoir kapely je tvořen nejen skladbami v rytmu polky a valčíku předních moravských autorů (B.Kameník, J.Slabák, A.Michna, Z.Gurský, M.R.Procházka, M.Prajka, V.Maňas, V.Pfeffer a M.Kolstrunk), ale i skladbami tanečního charakteru.


Mezi významné úspěchy kapely z poslední doby patří i 1.místo s vyznamenáním CUM LAUDE na mezinárodní soutěžní přehlídce "Dychovky v Preši" v roce 2009, či 3.místo v MISTROVSTVÍ ČESKÉ REPUBLIKY DECHOVÝCH HUDEB - ZLATÁ KŘÍDLOVKA 2010 navíc okořeněné cenou za největší sympatie diváků.


Veselá trojka

14.00 (venkovní areál)


Veselá trojka

Doslova hvězdy hudební televize Šlágr TV. Jde o tři dlouholeté kamarády, kteří celý život hráli muziku pro široké vrstvy posluchačů. Doba ale rychle plyne a tak i oni se dostali do důchodového věku a hudbu, kterou nyní hrají, tvoří pro všechny, kteří si rádi poslechnou lidovou písničku. Jejich hlavní náplní je skládání vlastních písní s důrazem na pěkný text.


Zdeněk Izer

16.30 (venkovní areál)


Zdeněk Izer

Zdeněk Izer je český herec, bavič a moderátor. Jeho doménou je parodie známých televizních pořadů. Jeho vtipy a televizní skeče zná snad každý, a proto jsme velice rádi, že se zúčastní našich oslav a procvičí nám naše bránice.


Divokej Bill revival

18.00 (venkovní areál)


Divokej Bill revival

Krátce z jara roku 2008 se v okolí města Náchod zrodila kapela Uhaste Ester, která se během pár měsíců stala velice oblíbená a to hlavně díky netradičnímu obsazení hudebních nástrojů jako jsou například housle a banjo. Už v tuto chvíli to byl jistý signál, který směroval k výběru reperotáru mimo české, ale i zahraniční rockové scény. Kapela objevila kouzlo hudby Divokýho Billa, jehož skladby postupně zařazovala do svého repertoáru. Po třech letech se členové kapely dohodli, že by intepretovali pouze skladby Divokýho Billa a tím byl položen základní kámen seskupení DBR – Divokej Bill Revival.


Vstupenky - v prodeji od 6. 5. 2019


Cena vstupenek


100 let Sokola Plaveč - vstupné


Děti do 14,99 let mají vstup zdarma!


Prodejní místa - Předprodej končí 4. 7. 2019 v 16.00


Knihkupectví COMENIUS

Adresa: Kovářská 4, 669 02 Znojmo
Otevírací doba: Pondělí – Pátek: 8.00 – 17.00, Sobota: 9.00 – 11.30

Obecní úřad Plaveč

Adresa: Náves 63, 671 32 Plaveč
Otevírací doba: Pondělí a Středa od 15.00 - 18.00

eVstupenka

Adresa: info@sokolplavec.cz
V emailu, prosím, specifikujte pro kolik osob, a na které dny chce lístek zakoupit. Do 24h Vám zašleme platební údaje a po přijetí platby obdržíte eVstupenku.

Facebook

Sledujte událost na Facebooku.

Občerstvení


Jsme hrdí obyvatelé znojemského regionu, a proto bude na oslavách zajištěno občerstvení od místních obyvatel a restauratérů.


Můžete se těšit na pivo z rodinného Minipivovaru U Dyje.


V sobotu si budete moci vychutnat kávu od jednoho z nejlepších baristů v České republice Marka Knoppa, který dorazí se svojí Kávou na Knopp.


V neděli budete moci ochutnat vynikající místní vína, která Vám společně s výtečnou kávou připraví odborníci ze znojemského BALANCE coffee & wine.


Samozřejmě nezapomínáme na zchlazení v horkých letních dnech zmrzlinou, kterou ve svém stánku obstarají manželé Podsedníkovi.


A protože nechceme ponechat nic náhodě, tak o hlavní jídlo se postarají naši členové a odborníci na slovo vzatí, kteří si pro Vás připraví domácí živáň, výborný guláš nebo třeba uzenou cigáru.


Vaše chuťové buňky se mají na co těšit!


Zlatý Josef Káva na Knopp Balance coffee

Areál a parkování


Vážení gratulanti 🥳, dneska jsme dokončili práce na provizorních parkovištích 🅿️, aby byl chod obce Plaveč co nejméně narušen. Jsou pro Vás připraveny celkem 3️⃣ parkoviště, které by měly pojmout až 220 automobilů 🚗 a budou zdarma 🆓 Mysleli jsme i na starší spoluobčany nebo lidi s jiným zdravotním handicapem, pro které jsme vytvořili v ulici Zahradní místo, kde mohou přímo u areálu vystoupit. Parkování vozidel je však zde zakázáno ❌ Na parkovištích budou stát pořadatelé, kteří Vám pomohou s nasměrováním do areálu Sokola Plaveč ℹ️. Poprosíme Vás, o parkování na připravených parkovištích, abychom místní občany co nejméně zatížili. Pokud budete mít jakékoliv dotazy k organizaci akce, neváhejte se na nás obrátit. Předem děkujeme a už se na Vás moc těšíme 🖐


Areál a parkování

Oficiální plakát


Oficiální plakát - 100 let Sokola Plaveč

Partneři - Děkujeme!


Obec Plaveč Agro Jevišovice Studio Tužka
Jantač
Agro Jevišovice

Sponzoři:

Autojeřáby Jantač Obec Plaveč Marcomedia Lidl

Jihomoravský kraj

© T.J. Sokol Plaveč 2014 - 2018 © Autor: Dušan Koc