Zveme Vás na

info[zavináč]sokolplavec.cz

Kulturní akce

Posvícení

Největší kulturní akcí roku je pro nás organizace tradičního posvícení. Jedná se o velmi oblíbenou dvoudenní akci, které se účastní v hlavní roli plavečská mládež. V sobotním programu je zdobení a stavění posvícenské máje, která se hlídá během celého večera. Hlavní událostí večera je posvícenská zábava, která vždy trvá až do ranních hodin.

V neděli ráno se koná mše, po které se kluci vydávají společně s dechovou kapelou po celé vesnici. Součástí je nejen dobrá hudba, ale také ochutnávka posvícenského vína. Celá etapa je zakončena pochodem od stárka ke stárkové, od které se vyráží pod pomník padlých vojáků, kde stárci položí věnec. Poté plavečská omladina zavádí pod májí a celý program končí závěrečným koncertem dechové kapely, kde si mohou všichni lidé z okolí společně zatancovat.

Jedná se opravdu o jednu z nejhezčích a nevýznamnějších kulturních akcí obce, která se těší velké oblíbenosti. Proto i všechny ty, kteří jste ještě nezažili atmosféru posvícení, srdečně zveme i na další ročník, který se koná vždy poslední víkend v říjnu. Těsíme se na Vás!

Dětský karneval

Naše tělocvičná jednota myslí i na naše nejmenší spoluobčany. Nejen před letními prázdninama, kdy pořádáme dětský den, ale také v zimním období masopustu se sejde v naší sokolovně spousta dětí. Každé dítě v masce si z karnevalu odnese vždy nějakou tu drobnost a pro všechny přítomné je připravena bohatá tombola, zaměřená především na školní potřeby. Po celé odpoledne hraje dětem kapela, se kterou si mohou i zazpívat svoji oblíbenou písničku. Pro strávení nedělního masopustního odpoledne není pro Vás a vaše děti lepší volby.

Velikonoční zábava

Velikonoční, která dříve bývala tradiční akci, v roce 2009 z naší obce naprosto vymizela. Ovšem od roku 2014 je opět zpátky v novém provedení. Jedná se o večer s naprosto volnou zábavou, kde hlavním a jediným programem večera je bohatá tombola, která obsahuje spoustu hodnotných cen. Tombola má však své spicifikum. Ti co v hlavním kole losování nevyhrají žádnou z cen, mají možnost 2. kola, které skrývá naprosto originální výhry, které Vás zaručeně pobaví. Přijďte i Vy s námi oslavit jedny z nejhezčích svátků v roce.

Jednodenní zájezdy

V roce 2016 jsme začali pořádat jednodenní zájezdy. První destinací, kterou jsme navštívili byla vánoční Vídeň a na další roky máme v plánu zájezdy do nejrůznějších lokalit hlavně v České republice.

Pálení čarodějnic

Na této akci se podílíme jako spoluorganizátor. Akce je připravena především pro ty menší, pro které vždy připravíme něco speciálního.

Ochutnávka vín

Vzhledem k zeměpisným rozměrům naší obce není žádným překvapením, že ochutnávka vín se těší velké oblibě. Každý rok příchází více a více degustátorů, kteří mohou ochutnat desítky vzorků vín od místních i přespolních vinařů. T.J. Sokol Plaveč je spoluorganizátorem celé této akce. Pokud patříte i vy mezi milovníky vína a dobré zábavy, zavítejte mezi nás. Budeme se na Vás těšit.

Sponzoři:

Autojeřáby Jantač Obec Plaveč Marcomedia Lidl